5. Kiküldte őket. Jézus ezt mondta, „Ahogyan te elküldtél engem erre a világra, ugyanúgy küldöm el én is őket.” Szerinted kik a legérettebb hívők a gyülekezetben? Az a sok-sok ezer ember, akik misszionáriusként elhagyták otthonukat, mert Isten egy másik helyre vezette őket. A misszió megváltoztatja őket. És amikor visszatérnek, már nem gondolkodnak gyémánt gyűrűn, plazma TV-n, stb. Ha szolgáltál és szolgálsz a missziós mezőn, akkor az érték rendszered megváltozott. (Persze itt is vannak ugyanúgy kivételek, mint mindenben, de a kivétel erősíti a szabályt.) Most már jobban törődsz az emberekkel a missziós mezőn és a saját hazában, környezetedben is. Azt vettem észre, hogy a rövid időre kiküldött misszionáriusok is úgy jönnek vissza, hogy szeretik a szegényeket, szolgálnak a függő emberek felé. Ez az érettség.
A tanítványság célja legyen szó bármilyen gyülekezetről, a szolgálat és a misszió kell legyen. Az érettség nem egy elért célt jelent, aminek egy ponton vége van, mert elérted. Igazából nem is lehetsz érett, amíg nem szolgálsz és nem a nagy küldetésben élsz, ott ahol vagy. Jézus ezt mondta „Nem azért jöttem, hogy szolgáljanak, hanem azért, hogy szolgáljak és az életemet adjam váltságul sokakért.” Ez a két szó határozza meg a keresztény életet: ADNI ÉS SZOLGÁLNI. Azt akarod, hogy az emberek a gyülekezetben olyanok legyenek, mint Jézus? Tanítsd meg őket ADNI ÉS SZOLGÁLNI.
6. Sokszorosítást várt el. Tudjuk, hogy sokszorozódást várt el, mert a 20-dik versben azt mondja, hogy „Nem csak értük kérlek most, hanem azokért is, akik az ő tanításukra hisznek majd bennem.” Jézus nemcsak kiküldte a tanítványokat a világba, hanem elvárta, hogy sokszorozódjanak is. Működött? Nyilvánvalóan. Kb. 2 milliárd ember vallja meg Krisztus nevét ma a földön.
7. A jellemükre koncentrált. Jézus nem csak az ismeretüket, ügyességüket, nézőpontjukat, vagy meggyőződésüket növelte. A jellemükre is odafigyelt. A szellemi érettség JELLEM ÉS VISELKEDÉS – ÉS NEM CSAK TARTALOM. Nem csak tényekkel, adatokkal és elképzelésekkel akarjuk megtölteni az emberek elméjét. Ha a végén, a végső megmérettetésnél, azok az emberek, akiket tanítványoztam nem olyanok lesznek, mint Jézus, akkor elvétettem a célt.
8. Szerette őket. Jézus azt mondta, hogy „Te küldtél engem, és őket is ugyanúgy szeretted, ahogyan engem szerettél!” Ez annyira jellemző Jézusra. Bármit tett, a szeretet volt a motivációja. Szeretned kell azokat, akiket tanítványozol. Ha nem szereted őket, akkor az nem fog számítani. Ha nincs egy őszinte szereteted az emberek felé a gyülekezetedben, akkor tudod mi a tanítványság? Manipuláció. Manipulálod őket egy cél felé.
Sokszor elfelejtjük, hogy Jézus a legjobb példa a szolgálatra. Senki nem tudott még ilyen hatékonyan tanítványokat képezni. Jézus, a szolgálata végén elmondhatta, hogy elvégezte a munkáját, feladatát. Pásztor, remélem és bizakodom, hogy majd mi is elmondhatjuk ezt!
Botár Balázs vagyok, a HÍD Közösség lelkipásztora. Ha olvasóm leszel, akkor tudd, hogy egy őrült bejegyzéseit olvasod!:) 2Kor 5:13 "Ha úgy tűnik, hogy elment az eszünk, Istenért van így, ha bölcsek vagyunk, az meg értetek van." Ilyen vagyok, őrült Istenért és bölcs Érted, aki olvasod. Ilyen lesz ez a blog is. Remélem élvezed majd a gondolatokat látásról, vezetőségről, kreativitásról, és bármiről, amiről érdemes írni. Ja, és bátran fűzz hozzá megjegyzéseket.
Címkék
Biblia
(28)
Egyedülállók
(10)
Gyerekek
(3)
Gyereknevelés
(2)
Gyülekezet Alapítás
(10)
Gyülekezeti Dolgok
(44)
Házasság
(16)
Házicsoport
(10)
Hírek
(34)
Humor
(1)
Kapcsolatok
(20)
kommunikáció
(3)
Kreativitás
(16)
Látás
(45)
Önvezetés
(11)
Pénz
(7)
Start
(1)
Személyes
(20)
Tanítványság
(101)
Tanítványság; Látás
(1)
Üzenet
(32)
Vezetőség
(81)
zene
(4)
2010. november 23., kedd
Jézus Tanítványozási Módszerei 2. rész
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése